wtorek, 9 czerwca 2015

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o idealnym makijażu ślubnym.


       O makijażu ślubnym, o wszystkich dręczących mnie( i myślę, że większość Panien Młodych) rzeczach z nim związanych, miałam niesamowitą przyjemność rozmawiać z  Międzynarodowym Mistrzem Makijażu Profesjonalnego, współzałożycielem Akademii Wizażystyki Maestro i cudownym człowiekiem- Panem Olafem Tabaczyńskim.  
         Ja sama jestem osobą dosyć.. upierdliwą ;) Choć wolę określenie -szczegółową. I w związku z tym myślę, że dosyć mocno ( upierdliwie i szczegółowo ;)) zgłębiałam temat makijażu na Ten Dzień :)
Mam nadzieję, że te mały wywiad rozwieje większość makijażowych wątpliwości :)

 Życzę miłej lektury! :)

   Jaki powinien być makijaż ślubny?

      Przede wszystkim powinien być w zgodzie z Panną Młodą.
Musi czuć się komfortowo i wyjątkowo.
Na pewno można go określić jako: świeży, radosny i trwały. Jednak obecnie staje się on bardziej sexy, mocniejszy.
       Pary Młode szukają autorskiego pomysłu na ślub. Makijaże w związku z tym też stają się bardziej niekonwencjonalne. Ludzie odchodzą powoli od konwencjonalnych makijaży, ale kosmetyki pozostają takie same. Czy przyszłe Panny Młode przychodzą ze swoją wizją makijażu, czy oddają się całkowicie w Pana ręce?

       Są 3 grupy osób:
- te, które oczekują realizacji własnego projektu
- Panie, które przychodzą z własnym projektem, ale zmieniają go w trakcie
- osoby, które chcą, by im doradzić
      Jeżeli chodzi o realizację własnych projektów - zawsze pozostaje ślad autora, ponieważ Panny Młode nie są w stanie do końca przewidzieć, jak ten pomysł będzie wyglądał po realizacji. Następują pewne modyfikacje, ale kierunek jest jasny.   Jakie kolory przewodzą w makijażu ślubnym?

      W makijażu ślubnym możemy mocno poszaleć: od pomarańczy, przez fiolety, róże, a nawet czernie.
Bardzo istotne jest, aby przewodni kolor umiejętnie zmieszać z innymi, tak, by nie przytłoczyć danej osoby.
 Natomiast najbardziej popularne są: wrzosy, śliwki, bakłażany, lazury i błękity paryskie. Makijaż Panny Młodej musi przetrwać całą noc. Jak go utrwalić?

   Na trwałość makijażu składa się kilka czynników: przygotowanie skóry, jakość kosmetyków i doświadczenie wizażysty. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie dwóch podkładów -fluidalnego i kompaktowego. W ten sposób uzyskujemy lekkość i trwałość, tak ważne w tym dniu.
     Pudrem, który najlepiej utrwala makijaż jest puder pigmentacyjny o bardzo specyficznej kolorystyce fioletowo-pomarańczowej. Po zmieszaniu tych dwóch kolorów pudrów uzyskamy wysoką trwałość makijażu oraz dopasowanie kolorystyki do światła dziennego, jak i wieczorowego.
    Usta są elementem, który jest najmniej trwały w makijażu. Dobrym rozwiązaniem jest przemycie ust sokiem z cytryny przed makijażem.
  Trwałość makijażu zależy od wielu innych czynników, np.: od wcześniejszego przygotowania twarzy, skóry i całego organizmu


Co z Panem Młodym? Czy jego też należy jakoś przygotować?

(uśmiech)
   Coraz częściej zdarza się, że przygotowuję również Pana Młodego i wykonuję makijaż męski, który jest raczej formą korekcyjną i matujacą wydobywającą specyfikę rysów męskich twarzy.  Jaki najbardziej awangardowy makijaż ślubny miał Pan okazję wykonać?

    Był to makijaż dla pary motocyklistów. Bardzo gotycki, mroczny, dynamiczny. Czerń na ustach. Odbiegało to od wszelkich standardów i konwencjonalnych makijaży.
Niestety, w katalogach ślubnych dostajemy gotowy, zamknięty projekt.
Pokazywanie niestandardowych publikacji ślubnych pozwala zwiększyć świadomość o pewnych alternatywach. Kiedy w dniu ślubu jest odpowiedni czas na makijaż?

    Ja osobiście liczę czas od tyłu. Od godziny ślubu odliczam 2 godziny - wtedy Panna Młoda musi być już gotowa. W tym zawiera się godzina na przebranie się i ceremonię w domu- np.: błogosławieństwo. Czyli 3 godziny przed ślubem zaczynam makijaż. Dobrze jest też, aby godzinę wcześniej została zrobiona fryzura.  Czy zdarza się, że Panna Młoda panikuje i trzeba ją uspokajać?

     Zdarza się to bardzo rzadko. Dlatego, że wcześniej przewidziany jest próbny makijaż. W trakcie makijażu próbnego wykonujemy różne propozycje i wspólnie decydujemy jak będzie wyglądał ostatecznie w dniu ślubu. Dlatego Panna Młoda nie panikuje - w każdym razie nie z powodu makijażu. Z własnego doświadczenie gorąco polecam to rozwiązanie.


Ile czasu przed ślubem robimy taki próbny makijaż?

     Standard to miesiąc przed, a minimum 2 tygodnie przed ślubem.
Jest to czas na przemyślenie i ewentualne zmiany. Trzeba też uczulić Panią Młodą, by na ostatnią chwilę nie robiła również żadnych zabiegów na skórę, opalania, henny, farbowania włosów.
   4 dni przed ślubem to ostateczny termin na tego typu zabiegi.
  Czy w makijażu ślubnym mamy jakieś trendy..?

       Oczywiście. Makijaż ślubny również wpisuje się w nurt trendów.
Minimum 2 razy w roku zmieniają się w Polsce trendy w sukniach ślubnych. Uzależnione są one np.:  od pogody. W okresach ciepłych makijaże, podobnie jak suknie, są delikatniejsze, natomiast w zimnych okresach makijaże są pełniejsze. Jeżeli nie w kolorach, to na pewno w podkładach


Jak określiłby Pan klasyczny makijaż ślubny?

    Uroczy. Podkreślający urok osobisty. Tak wykonany, by go nie było widać. Podkreślający najważniejsze atuty urody. Harmonizujący z charakterem Panny Młodej, a także całą stylizacją
  Jak dobieramy makijaż? Dopasowujemy go do dodatków, fryzury, sukni..?


    Makijaż jest jedną z kilku części wizerunku Panny Młodej. Z jednej strony jest on niezwykle ważny, ale z drugiej - nie jest najważniejszy. Panna Młoda powinna mieć co do niego stuprocentowe przekonanie. Wówczas wygląda i o 100% lepiej. Idealnie jest wtedy, gdy Panna Młoda w pełni akceptuje całą koncepcję swojego wizerunku.                   Dziękuję serdecznie za owocną i nieocenioną współpracę Państwu Monice i Olafowi Tabaczyńskim.


16 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis :D. Niby nic , a taka skomplikowana sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo to wcale nie jest takie proste;) dlatego najlepiej oddac sie w Ten Dzien w rece profesjonalisty ;)

   Usuń
  2. Hej! Kiedy pojawi się jakiś nowy wpis?

   Usuń
  3. Jeszcze dzisiaj ;) zapraszam troszkę później;))

   Usuń
 2. Dobrze, że mam to już za sobą hehe ;D Rady super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pochwal sie, jaki mialas makijaz?;)

   Usuń
  2. Szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie ale nie był całkiem delikatny, ponieważ mam troszkę niepokorną "duszę" ;) i źle bym się w takim czuła. Robiła mi profesjonalistka więc pięknie wszystko wyważyła. :)

   Usuń
 3. To fakt, widziałam dużo makeupów z błękitami i fioletami. Ja sama jeszcze się nie zastanawiałam jak chciałabym wyglądać, ale jedno wiem na pewno - naturalnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też nie chciałabym zbyt dużej "tapety";)

   Usuń
  2. też nie chciałabym zbyt dużej "tapety";)

   Usuń
 4. Ja się nie spinam. Liczę na efektowne ciemne hollywodzkie smokey. :) A co! Raz w życiu zaszaleję. XD

  OdpowiedzUsuń
 5. wychodzę z założenia że na ślubie można poszaleć z makijażem:D w końcu to raz w życiu okazja taka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja idę w sobotę na ślub i chyba będę panikować, gdyż u kosmetyczki nie mam próbnego makijażu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spokojnie, będzie dobrze, zwłaszcza, że to na pewno profesjonalistka;)

   Usuń